21 marca 2014

Tapeta - pomysł na łazienkę

Witajcie Kochani,
jak Wam minął pierwszy prawdziwy dzień wiosny?  No tak, wczoraj zaczęła się astronomiczna wiosna i trzeba przyznać, że nie rozczarowała mnie. Było co prawda trochę wietrznie, ale oprócz tego cudownie. Dzisiaj wiosna zaczyna się oficjalnie, pełnoprawnie.;) Nie będę dzisiaj pisać o tym jak to fajnie, że już wiosna, że czekałam na nią jak dziecko na Świętego Mikołaja i że tak bardzo, bardzo, bardzo się cieszę, że już wreszcie jest  i że trzeba koniecznie wiosennie ubrać dom, bo prawdopodobnie będzie to tematem wszystkich postów na świecie.;) O wiosennych klimatach napiszę za kilka dni jak już wszyscy fanatycy ciepłych pór roku, w tym i ja, ochłoną trochę z tego szczęścia i radości, ok.? ;)

Jeśli nasza kochana, wyczekana wiosna nie wywinie nam żadnego numeru i taka ładna pogoda utrzyma się dłużej niż tylko kilka dni, to znowu ruszą budowy, przebudowy i remonty, choć kiedy tak spaceruję z wózkiem nadziwić się nie mogę jak dużo wszelkiego rodzaju remontów  odbywa się zimą. Przy każdym śmietniku co kilka dni stoją powystawiane stare meble i inne rzeczy. Swoją drogą, na moim osiedlu mieszka wielu starszych ludzi, więc któraś część z tych wystawionych mebli to pewnie meble po tych, którzy wyprowadzili się na "tamten świat". ;)
Dzisiejszy post będzie o tapetach do łazienki, ponieważ urządzenie łazienki to temat wdzięczny i trudny jednocześnie i faktycznie mieć pomysł na łazienkę to sztuka.
W ubiegłym roku jedna z naszych sąsiadek remontowała łazienkę...2 miesiące! Naprawdę. Nie wiem co ona tam wyczarowała, ale przez 2 miesiące nie mieć skończonej łazienki? Tego sobie nie wyobrażam.
Napisałam, że pomysł na łazienkę to sztuka, ponieważ łazienka musi być nie tylko piękna, ale i funkcjonalna, a pogodzenie tego przy 3 m kw. to jest dopiero wyczyn, a uwierzcie mi, kosmetyków przy 5-osobowej rodzinie jest sporo. Do tego ręczniki, środki czystości, zabawki do kąpieli, pralka itd.
Co prawda nie planuję remontu łazienki w najbliższym czasie, ale już się tego boję. ;)
Pomijając kwestie funkcjonalności łazienki, trzeba zdecydować co na ściany do łazienki. Zdecydowanie trwalsze, po polsku - na lata, będą płytki, ale tapeta to jest dopiero pomysł na łazienkę!
Jest w tej chwili tyle cudownych tapet do łazienek, w najróżniejsze wzory, od kropek, poprzez kwiatki, kratki, paski i inne wzorki, że aż trudno się oprzeć pokusie urządzenia łazienki z tapetą zamiast tradycyjnych płytek. No i z pewnością tapeta łazienkowa "skończy się" troszkę wcześniej niż płytki, co daje nam możliwość wcześniejszego odświeżenia łazienki. :)
Popatrzcie jak fantastycznie można urządzić łazienkę ubierając ją w tapetę.


 Pomysł na łazienkę - tapeta w popularny motyw - Ikony Fornasetti.

 Kolejny pomysł na łazienkę - odrobina egzotyki. 

Tapeta w pasy idealnie sprawdzi się w łazience pod skosem.

 Dzięki tapecie dużo łatwiej podkreślić kobiecy charakter łazienki. 

A tapeta w urocze wieloryby zapewne podbije serca wszystkich dzieciaków. :)1 komentarz:

  1. niektóre zestawienia mnie nie przekonują bo po prostu trzeba lubić takie wzory, ale paski wszelakie jak najbardziej :)))))))))))))

    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń