9 marca 2014

Jak urządzić mieszkanie w afrykańskim stylu by Martyn Lawrence Bullard

Witajcie Kochani,
dzisiejszym postem pragnęłam pokazać Wam jak urządzić mieszkanie w afrykańskim stylu  według Wielkich świata designu, aby było naturalne, nie przesadzone i piękne. 
Wielkim dzisiejszego posta jest jeden z najbardziej znanych projektantów na świecie - Martyn Lawrence Bullard. Jego projekty były wielokrotnie nagradzane i publikowane w najbardziej prestiżowych światowych magazynach wnętrzarskich. 
Wnętrza, które wychodzą spod ręki mistrza są mieszanką stylów i należą do grupy tych, które z powodzeniem można nazwać dziełami sztuki. Dom, który dzisiaj zobaczycie nie należy do typowych mieszkań, jakie projektuje Martyn Lawrence Bullard. Powiedziałabym nawet, że jest dość nietypowe, ponieważ na tle większości jego projektów jest "zwykłe", nie ekscentryczne, nie ocieka wzorami i kolorami, nie wygląda jak wyszukana scenografia teatralna.;) 
Nieeee, ja absolutnie nie krytykuję stylu mistrza, ja uwielbiam ten jego przepych, zwłaszcza, że wielokrotnie inspirowany jest wnętrzami marokańskimi, które kocham. Bullard doskonale łączy style i z tej mieszanki wychodzi niesamowity, wykwintny styl Boho. Z pewnością spotkamy się z nim nie raz.:)
Ale miało być o tym jak urządzić mieszkanie w afrykańskim stylu. Otóż mieszkanie w afrykańskim stylu może być przepełnione masą atrybutów rodem jak z afrykańskiej wioski,  ze zwierzęcymi skórami leżącymi na każdym możliwym meblu, ale według autora dzisiejszego posta, wcale nie musi tak być. 
Mieszkanie, które dzisiaj prezentuję jest normalnym, wygodnym mieszkaniem urządzonym w stylu naturalnym, z naturalnymi barwami ziemi, drewnianymi meblami i kamiennymi kominkami. O zamiłowaniu do Afryki świadczą przede wszystkim piękne fotografie pojawiające się w każdym pomieszczeniu, dość etnicznie urządzona sypialnia, odpowiednio dobrane lampy, świeczniki, kosze czy drobne meble.
Więc jak urządzić mieszkanie w afrykańskim stylu? Z umiarem, Kochani, z umiarem. Jeśli będziemy trzymali się stylu, będziemy blisko natury, ale nie zarzucimy naszych mieszkań straganowymi figurkami, to nie będzie źle. :)


Jak urządzić mieszkanie w afrykańskim stylu? Naturalne materiały, beże, brązy, ciemny, kuty metal plus kilka figurek i już. ;)

Aż miło by było posiedzieć przy takim swojskim kominku.

W sypialni projektant postanowił rozpalić zmysły ognistymi barwami etnicznej narzuty i wzorzystego dywanu.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz