15 marca 2014

Styl rustykalny w miejskiej, kolorowej odsłonie

Witajcie Kochani,
styl rustykalny wiele ma twarzy, ale nie kojarzy mi się w feerią barw o intensywnych odcieniach. To domena folku czy etno. Jak zwał tak zwał. Styl rustykalny kojarzy mi się raczej ze starą wsią, gdzie dominują: drewno, naturalne materiały, kwieciste wzory, odrobina surowości i naturalności, metalowe wiaderka itp.
Mieszkanie, które dzisiaj Wam pokażę prezentuje styl rustykalny w nieco odmiennym, rzadziej spotykanym wydaniu, zwłaszcza, że mieszkanie, o którym mowa nie znajduje się na obrzeżach miasta, a zupełnie w sercu Nowego Yorku.  Być może jest tak dlatego, że zaprojektowane zostało przez znane biuro projektowe założone przez wybitnego projektanta Steven'a Gambrel'a. Odnoszę wrażenie, że w S.R. Gambrel kochają styl rustykalny w miejskiej odsłonie, a może tylko mają takich trochę zmęczonych miastem klientów?  





Pełno tu intensywnych kolorów, wzorów, nietypowych zestawień kolorystycznych. Nie koniecznie chciałabym zamieszkać w takim mieszkaniu, ale z pewnością jest ono ciepłe, przytulne i jest piękne.





 Styl rustykalny w tym mieszkaniu najczystszą formę przyjął w kuchni. Drewniane rustykalne meble,  duży i ciężki okap, marmurowy, wbudowany w blat zlewozmywak to obowiązkowe elementy jakie musiały znaleźć się w rustykalnej kuchni.







Wnętrza Steven'a Gambrel'a są niebanalne i wygodne. Niewątpliwie facet zna się na rzeczy i miło się patrzy na jego projekty, bo są naprawdę oryginalne. :)
















 Źródło: S.R. Gambrel Inc.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz