7 kwietnia 2014

Moda na amarant

Witajcie Kochani,
od kilku sezonów kolor amarantowy jest bardzo modnym kolorem stosowanym nie tylko w odzieży, ale także we wnętrzach. Jakiś czas temu przeczytałam z kolei, że amarantowy odcień fioletu został okrzyknięty kolorem roku 2014. Oczywiście jeśli chodzi o wnętrza. Podkreślam, że chodzi o amarant-fiolet, bo amarantem określa się tyle różnych odcieni tego wyjątkowego koloru, że hoho.
A tak naprawdę wszystko jest łatwe i oczywiste - przecież kolorem amarantowym powinien być określany tylko kolor identyczny z pierwowzorem koloru amarantowego, który to wywodzi się bezpośrednio od rośliny Amarantus, zwanej również Szarłatem i jest to po prostu kolor na granicy różu i czerwieni.
Amarant w jakimkolwiek by go nie przedstawiać odcieniu, jest kolorem bardzo mocnym, więc jest on w stanie bardzo szybko "podporządkować" sobie całe pomieszczenie.
Czy można z nim przesadzić? Hmm... Trudno powiedzieć, z pewnością sprawdzi się jako mocny akcent w kontrastowych zestawieniach i dzięki swojej sile nie będzie miał konkurencji wśród dekoracji. Widziałam też pięknie urządzone pomieszczenia, w których kolor amarantowy był głównym, a nawet jedynym kolorem na ścianach i przyznam, że wcale nie była to męcząca aranżacja, choć wolę ten kolor zastosowany jako dodatek do wnętrza.


Czy amarant to ten sam kolor co fuksja, fiolet czy kolor biskupi? Czekam na Wasze opinie na Facebook'u.
Prawdziwy amarant na ścianie - farba z kolekcji firmy Tikkurila.Można też na ścianie zastosować fototapetę  z większą lub mniejszą dawką amarantu.

Amarant w postaci fototapety w kwiaty będzie wyglądał dużo subtelniej. Te dwa wzory to akurat tapety na pulpit, ale bez problemu znajdziecie coś podobnego na ścianę. ;)


A taki bukiecik widziałabym we własnym wazonie.:)

 

Mnie bardzo podoba się ten kolor właśnie w tej formie - piękna kanapa ubrana w amarantowe wdzianko. Cudo!

Delikatnie i pięknie.Krzesło Philippe Starck z kolekcji Kartell.

A oto pan Amarantus (Szarłat) we własnej osobie. Ma naprawdę piękny kolor. :)
Follow my blog with Bloglovin

1 komentarz:

  1. Kolor fioletowy jako dodatek to według mnie bardzo dobry pomysł, ożywia i podkreśla cechy wnętrza :)

    OdpowiedzUsuń