28 kwietnia 2014

Prosto, jasno i pastelowo - norweskie mieszkanie w starym warsztacie grających szaf

Witajcie Kochani,
 w starej, niepozornej kamienicy, na parterze mieścił się kiedyś warsztat z grającymi szafami. Dziś po warsztacie nie ma już ani śladu, a pomieszczenie przez pół roku zmieniło się dzięki właścicielce i jej rodzinie z obskurnego warsztatu w piękne, słoneczne i nowoczesne mieszkanie w skandynawskim stylu.
Właścicielka zapragnęła, aby mieszkanie było jak pusta kartka, którą stopniowo będzie zapisywało życie mieszkańców, dlatego postawiła na biel jako podstawowy kolor w mieszkaniu, natomiast pastelowymi kolorami wyznaczyła ważne strefy w mieszkaniu. Dzięki temu łatwo dostosować mieszkanie do zmian związanych z różnymi okolicznościami np. zorganizowaniem przyjęcia.
Mieszkanie obfituje w wiele ciekawych, prostych aranżacji z użyciem drobnych, ciekawych detali.  Co tu dużo mówić, jest funkcjonalne, proste i piękne. :)


Właścicielka postawiła na styl skandynawski, z prostymi meblami, bielą i dodatkami w pastelowych barwach. Dzięki temu mieszkanie jest jasne, radosne i funkcjonalne. Ta przeszklona kuchnia jest fantastyczna.

Większość mieszkania stanowi jedną, jasną przestrzeń, podzieloną tylko na strefy.

Ogromne okno od strony"ogrodu" +  okna dachowe  wpuszczają do mieszkania mnóstwo światła.

Bardzo podoba mi się ta prosta, zielona jadalnia.

Również miejsce do pracy zostało wyznaczone w otwartej przestrzeni mieszkania. Stonowana kolorystyka ścian jest doskonałym tłem dla wielu kolorowych akcentów.Córeczka właścicielki mieszkania swoje królestwo ma za zamkniętymi drzwiami. Jest tu wszystko czego małym dziewczynkom potrzeba do szczęścia.
  
Śliczne i tanie dekoracje, które można zrobić samemu.

Lampa w kształcie gołębia jest jednocześnie ciekawym wieszakiem na ubrania.Sypialnia właścicieli jest bardzo spokojnym miejscem.
Źródło: Style Me Pretty

Follow my blog with Bloglovin

1 komentarz:

  1. Bardzo fajne mieszkanko, zwłaszcza miętowe dodatki no i oczywiście różowa lodówka :)
    Pozdrawiam
    pastelowakropka.pl

    OdpowiedzUsuń