8 kwietnia 2014

Prywatny raj, czyli tropikalny ogród na Hamilton Island

Witajcie Kochani,
dzisiejszy post ucieszy przede wszystkim zwolenników tropików i stylu etno, ponieważ można powiedzieć, że powieje wakacjami. ;)
Natchnieniem do dzisiejszego posta była moja kumpelka mieszkająca na stałe w tropikalnej części Australii (Pozdrawiam Cię Lidko serdecznie:))). Kiedy kilka dni temu skończyłam pisać z nią na Facebooku, rozmarzyłam się, jak to ja, i zaczęłam szukać takich właśnie fajnych, australijskich klimacików, a że sama bardzo lubię styl etno i cudowne tropikalne ogrody, to uznałam, że posiadłość, którą zaraz Wam pokażę świetnie nada się na dzisiejszego posta, zwłaszcza, że u nas znowu pogoda w kratkę, więc takie lekkie rozmarzenie wszystkim nam dobrze zrobi.:)
Tropikalne ogrody, muszę Wam przyznać, to coś czego, oczywiście oprócz tropikalnych upałów, pragnę całym sercem. Urodziłam się latem, więc być może stąd we mnie takie umiłowanie ciepełka, a jeśli chodzi o ogrody...nie wiem dlaczego tak bardzo kocham te tropikalne. Lubię te cudowne rośliny o fantazyjnych kwiatach i cudownych kolorach i... wielkich liściach. Uwielbiam też palmy i bardzo żałuję, że tak mało gatunków radzi sobie w naszym klimacie (na razie, bo nigdy nie wiadomo jak nam się zmieni klimat). A w tropikalnych ogrodach to wszystko jest przez cały rok. Wszystko pięknie rośnie, bez żadnych ceregieli i kombinacji z osłanianiem wrażliwców przed zimowymi mrozami.
Nam niestety pozostaje wzdychanie do palm w tzw. palmiarniach. Nasza poznańska jest całkiem fajna. Podobno także Tropical Island pod Berlinem jest niesamowite pod względem wiernego oddania prawdziwego klimatu tropików. Nie wiem, o dziwo jeszcze nie byłam, ale skoro jest to najbliższe miejsce z tropikalnymi ogrodami, to z pewnością już niedługo je zaliczę. :)
Tymczasem zapraszam Was do tropikalnego ogrodu w Australii.


Powiem krótko, chcę na Hamilton Island!!!Mój Boże...jak miło.To zdjęcie mogłabym powiększyć na caaaały monitor, żeby poczuć się przez chwilkę jak na tej ścieżce. Kocham tropikalne ogrody. Cudownie!A wnętrze domku to gratka dla miłośników stylu etno.


Follow my blog with Bloglovin

2 komentarze: