17 lutego 2014

Eleganckie mieszkanie z charakterem kamienicy

Witajcie Kochani,
prezentowane dzisiaj mieszkanie nie jest mieszkaniem w kamienicy, jak mogłoby się wydawać, a mieszkaniem na Sztokholmskim osiedlu z wysokimi blokami, obok ruchliwej dwupasmówki.
Mimo to mieszkanie to sprawia wrażenie jakby wybudowanego co najmniej sto lat temu. Taki efekt uzyskano przez połączenie kilku elementów, a przede wszystkim dzięki wysokim pomieszczeniom, które umożliwiły zamontowanie szerokich i wysokich drzwi do pokoi z masywnymi, ozdobnymi framugami oraz wysokie okna.
Drugim ważnym elementem dodającym mieszkaniu charakteru kamienicy są, znajdujące się w obydwu pokojach, piękne wysokie kominki wykonane z białych, błyszczących kafli.
Całość mieszkania pomalowana została na biało. Nawet podłogi wykonane zostały z bielonego drewna.  Dzięki spójnej kolorystyce i neutralnemu kolorowi ścian, łatwiej zachować harmonię i elegancję wprowadzając do mieszkania elementy stylu marokańskiego, których w tym mieszkaniu nie brakuje.


Ciężkie drewniane meble w orientalnym stylu zostały zneutralizowane jasną kolorystyką wnętrza oraz delikatnymi w formie drobnymi meblami takimi jak marokański stolik kawowy czy mały regalik stojący przy wejściu do pokoju.

  
W sypialni także znajduje się piękny kaflowy kominek. To musi być cudowne uczucie zasypiać przy palącym się i strzelającym w kominku drewnie.W sypialni brak jaskrawych akcentów. Ma spokojną, pastelową kolorystykę i senną atmosferę.

Na małym balkonie zmieściły się drobne meble ogrodowe, dzięki czemu w piękny letni wieczór można wypić kieliszek wina z ukochanym.

Źródło: Esny
1 komentarz: