10 lutego 2014

Kuchnia w stylu skandynawskim

Witajcie Kochani,
styl skandynawski to to, co Polacy kochają chyba najbardziej jeśli chodzi o wystrój wnętrz. Nie wiadomo co spowodowało taką miłość do wnętrz w stylu skandynawskim. Myślę sobie, że po prostu po wielu latach patrzenia na nasze przyciężkawe gierkowskie meblościanki, a w najlepszym przypadku równie ciężkie choć piękne, klasyczne meble antyczne, zapragnęliśmy odrobiny lekkości i funkcjonalności. 
Metraż mieszkania przeciętnego polskiego zjadacza chleba jest dużo mniejszy niż być powinien i niestety w tej konkurencji wśród Europejczyków jesteśmy na szarym końcu. Nic więc dziwnego, że po pojawieniu się Ikei na polskim rynku meblarskim, Polacy wprost zwariowali na punkcie mebli w stylu skandynawskim.
Nie dziwi mnie to zupełnie, bo sama jestem fanką stylu skandynawskiego, który jest kwintesencją prostoty, funkcjonalności i piękna w jednym. 
To zabawne, że  najczęściej fascynuje nas to, czego nie mamy na co dzień - Amerykanie wzdychają kiedy widzą wnętrza w stylu skandynawskim i to one są dla nich inspiracją, ja z kolei wzdycham do wnętrz projektowanych przez Amerykanów. 
W każdym razie kuchnia w stylu skandynawskim to dla mnie strzał w dziesiątkę, zwłaszcza jeśli nie dysponujemy zbyt dużą przestrzenią.

Meble w stylu skandynawskim będą współgrały nawet z najbardziej wzorzystymi tapetami.

Kuchnia w stylu skandynawskim to doskonałe miejsce na wyeksponowanie bardzo modnych ostatnio typografii.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz