24 lutego 2014

"Muzeum Korupcji", czyli luksusowy dom Janukowycza

Witajcie Kochani,
dzisiaj temat, którym żyje cały świat, a przynajmniej jego europejska część populacji, a mianowicie 35- hektarowa posiadłość Wiktora Janukowycza, ukraińskiego prezydenta - dyktatora. W sprawy polityki wdawać się nie zamierzam, ale o samej willi możemy sobie porozmawiać.
Luksusowy dom Janukowycza, a w zasadzie rezydencja, którą w ubiegłą sobotę zajęli zwykli ukraińscy śmiertelnicy już dziś nazwano "Muzeum Korupcji". 
Ma ona przede wszystkim imponujące rozmiary i imponującą ilość "atrakcji". Można by powiedzieć, że Janukowycz zainspirował się chyba Neverland'em Michaela Jacksona, bo na jego posesji znajduje się m.in. pole golfowe, las do prywatnych polowań, złota toaleta, zoo, domek dla gości, olbrzymi staw, basen, statek piracki, kolekcja zabytkowych aut, prywatne łodzie, jachty, motorówki i mnóstwo innych atrakcji, które przeciętnemu Ukraińcowi nie byłoby dane ujrzeć na własne oczy choćby raz w życiu, a co dopiero być ich właścicielem.  
Oczywiście Michael Jackson zafundował sobie rezydencję jeszcze innego kalibru, ale on również odczuwał silną potrzebę dogadzania sobie i łechtania własnej próżności takimi prywatnymi atrakcjami jak wesołe miasteczko, prawdziwe zoo, sala kinowo-teatralno-taneczna, salon gier komputerowych, replika wioski indiańskiej, XIX-wieczne miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu, zegar kwiatowy i stacja kolejowa. Takie tam drobiazgi. ;)
Niby o gustach się nie dyskutuje, ale jak na moje skromne oko, sam dom Janukowycza i jego wystrój trąci trochę kiczem. To co widać to to, że Janukowycz jak to na dyktatora przystało, chciał mieć prawdziwy pałac. I miał - mnóstwo marmurów, złota, pałacowego drewna na ścianach i ogólnie mówiąc przepych, przepych i przepych - insygnia władzy i bogactwa.
Zresztą spójrzcie i oceńcie.


35-hektarowa, luksusowy dom Janukowycza.Meble tapicerowane - naturalna skóra z krokodyla. 

Tron godny właściciela. ;)

A poniżej kilka zabaweczek pana prezydenta Janukowycza.Kolekcja zabytkowych aut. Zestaw luksusowych aut do jeżdżenia na co dzień znajduje się w innym garażu.

Dla porównania - dom Angeli Merkel.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz