25 lutego 2014

Domek na wsi w kolorach sezonu

Witajcie Kochani,
zawsze zastanawiałam się jak to jest, że jakieś szacowne grono najwybitniejszych kreatorów mody czy designu ni z gruszki ni z pietruszki orzeka, że w nadchodzącym sezonie królować będą takie a takie kolory i takie a takie fasony. Skąd taki czy owaki projektant wie, że to się będzie nosić a tamto nie? Jasnowidze jakie? ;)
Producenci farb prześcigają się w tworzeniu i promowaniu nowych odcieni podyktowanych przez kreatorów. Chyba bardziej w promowaniu, bo tworzenie najtrudniejsze nie jest. Mieszamy składniki kolorów podstawowych w odpowiednich proporcjach i już. ;) Tylko co tu teraz zrobić, żeby klient, który ma dwóch producentów do wyboru wybrał akurat naszą markę farb?
I tutaj bardzo mnie zaskoczyła marka farb Dulux, ponieważ od dłuższego czasu nie zaglądałam na ich stronę internetową i kiedy ostatnio weszłam, baaaardzo się zdziwiłam, bo strona zrobiła się przyjazna klientowi. Przyjazna, bo nie dość, że mamy dostęp do wszystkich oferowanych odcieni kolorystycznych, to dodatkowo dzięki odpowiedniemu narzędziu można sobie zwizualizować jak dany kolor będzie wyglądał na ścianie. Dodatkowo jest mnóstwo gotowych aranżacji z użyciem konkretnych, oznaczonych kolorów farb. Świetne!
Marka Dulux to marka, którą stosuje każdorazowo kiedy tylko robię jakiś remont. Dlaczego? Powodów jest kilka. Przede wszystkim ich farby są trwałe i nawet odrobiny nie blakną po dłuższym czasie na ścianie. Dłuższym tzn. kilka lat. :) Poza tym mają bardzo ciekawe kolory wśród gotowców, a kolor z próbnika nie odbiega od faktycznego koloru farby na już pomalowanej ścianie.
Sezon wiosna - lato 2014 to mnóstwo najróżniejszych zestawień kolorystycznych. Trudno by było wymieniać wszystkie zestawienia. 
Ja dzisiaj pragnę pokazać Wam domek na wsi, który z pewnością przypadkowo, został urządzony w najmodniejszych tej wiosny (najbliższej wiosny;)) kolorach, czyli stonowanym niebieskim, wpadającym w wiśnię czerwonym, szarym, beżowym i granatowym.
Właśnie to wszytko, doprawione bielą i drewnem znajdziecie w dzisiejszym uroczym wiejskim domku. 


 Miła odmiana po "pałacowych klimatach" z poprzedniego posta o willi Janukowycza.;)

A oto propozycja kolorystyczna firmy Dulux, najbardziej zbliżona do kolorystyki z domku na wsi, jaką udało mi się znaleźć wśród aranżacji Dulux'a.

Źródło: Style at Home, Dulux

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz