6 lutego 2014

Jonathan Adler - mistrz radosnej elegancji

Witajcie Kochani,
dziś w Poznaniu jest tak pięknie i ciepło, że aż mam ochotę na przedwiosenne mycie okien, żeby miasto za oknami, pomalowane słońcem, wyglądało na jeszcze bardziej żywe i radosne. No i prawdę mówiąc tylko na ochocie się zakończy, bo gdybym z tym moim nieszczęsnym przeziębieniem wystartowała do mycia okien, to skończyłoby się to zapaleniem płuc. Niestety okna muszą poczekać.
W związku z moim dzisiejszym wiosennym nastrojem pragnę Wam przedstawić mistrza, jak sam mistrz to określa, "szczęśliwej" czyt. radosnej elegancji w domu - Jonathana Adlera.
Projektant ten jest jednym z moich najbardziej ulubionych amerykańskich designer-ów. W Polsce niestety jeszcze nie ma żadnego salonu, natomiast w USA funkcjonuje już ich ponad 20.
Jonathan Adler jest człowiekiem, który dom uważa przede wszystkim za miejsce do szczęśliwego codziennego życia i dlatego jego projekty są tworzone tak by przestrzeń mieszkalna była nie tylko piękna, ale i wygodna, przytulna i pełna osobistych dodatków.
Z pewnością jego styl nie przypadnie do gustu osobom lubiącym minimalistyczne, chłodne, czy monochromatyczne mieszkania.


Twórczość Jonathana Adlera tryska kolorem, fakturą i niesamowitą wzorzystością, którą uwielbiam i która jest dla Adlera bardzo charakterystyczna.
Trudno w przypadku Adlera mówić o konkretnym stylu, ponieważ jego projekty to połączenie stylu lat 60-tych z nowoczesnością, wygodą, elegancją i humorem. Jest natchnieniem dla tysięcy Amerykanów i nie tylko. W Europie pierwszy salon z jego produktami powstał w roku 2011 w Londynie. 
Dzisiaj postanowiłam pokazać Wam jak prywatnie mieszka sam mistrz w swojej posiadłości na nowojorskiej wyspie Shelter Island.

Jonathan Adler z mężem Simon'em Doonan i ukochanym terierem Liberace.

Jonathan Adler swoją karierę rozpoczynał od garncarstwa. Uwielbia otaczać się piękną ceramiką nie tylko zawodowo, ale również po godzinach pracy.W domu Jonathana Adlera bardzo często pojawiają się ceramiczne panele ścienne, w najróżniejsze geometryczne wzory.

Czarna fasada domu oraz minimalistyczny, wysypany kamieniem ogród jest efektem podróży do Japonii i zafascynowania japońską architekturą.Wow! Kto by nie chciał mieć takiego widoku z ogrodu?

A tu zupełnie jak u nas pod lasem.;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz