12 lutego 2014

Poczuj miętę, zbliżają się Walentynki

Witajcie Kochani,
od dwóch dni jestem na "wakacjach" u dziadków i wszystko wskazuje na to, że w tym roku Walentynki spędzę...z rodzicami. Nie rozpaczam z tego powodu, bo jakoś nigdy nie celebrowałam z wielką pompą tego święta, wręcz denerwowało mnie strasznie to całe zamieszanie, choć nie ukrywam, że jako młode dziewczę bardzo lubiłam dostawać walentynki, zwłaszcza te ręcznie robione, gdzie młodzieniec wkładał swe serce i mnóstwo pracy, żeby walentynka wyglądała godnie. Przyznaję, że było to urocze i z pewnością strasznie bym się rozczuliła gdybym otrzymała od swojego męża taki zrobiony przez niego głupiutki drobiazg. Tym razem nie będzie mnie przy nim, więc brak walentynki będzie usprawiedliwiony.
Od dłuższego czasu kolor miętowy robi furorę we wnętrzach amerykańskich i kanadyjskich a od niedawna pojawił się na salonach i w Polsce. Z tą drobną różnicą, że jak to u nas Polaków, mamy do tej nowinki kolorystycznej dość zachowawcze podejście i stosujemy ten kolor bardzo ostrożnie. 
Najczęściej wybieramy kolor miętowy w drobnych dodatkach do wnętrz lub w pokojach dziecięcych. Być może wynika to z faktu, że przez lata kolor ten stosowany był nigdzie indziej jak w szpitalach a konkretnie na szpitalnej odzieży lekarzy i sióstr pielęgniarek, tudzież na salach operacyjnych. Zresztą kiedy zamykam oczy, to wyraźnie widzę jakiś szpitalny korytarz w kolorze mięty. 
Szkoda, że tak bardzo jesteśmy uprzedzeni do tego koloru, bo prezentuje się on doskonale zarówno na całych ścianach jako kolor dominujący jak i jako kolor uzupełniający. 
Chłodniejsza tonacja mięty bardzo ładnie komponuje się z czystą bielą i energetycznymi żółciami, zielenią czy turkusem, natomiast cieplejszy odcień mięty świetnie współgra z ciepłymi odcieniami bieli, kremów czy żółtego.


Świeżo, romantycznie i uroczo.Miętowa sypialnia to miejsce kojące i senne, idealne do odpoczynku.


Mięta świetnie wygląda i na dużych powierzchniach...


...i jako subtelny dodatek do wnętrza.


  W towarzystwie innych pastelowych kolorów i bieli, mięta wygląda olśniewająco.

Kolor miętowy fantastycznie wygląda we wnętrzach, ale również na zewnątrz domu. 
Cudowna ta weranda...  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz