11 lutego 2014

Egzotycznie, czyli dom w stylu etno

Witajcie Kochani,
jak pewnie się domyślacie Stwórca zrobił mi niezły dowcip powołując mnie do życia w tej części świata, gdzie przez pół roku mamy jesień i zimę i gdzie nie rosną cytrusy i palmy. Nieładnie. Nie tak miało to wyglądać. 
Owszem, w Polsce nie mamy tajfunów, trzęsień ziemi i innych malarii, ale co z tego? Hodowanie palmy nawet w warunkach szklarniowych nie zawsze nam wychodzi, a co dopiero marzyć o posiadaniu takiej w ogródku i to przez cały rok?
Całe szczęście, że znowu do łask wróciły fototapety, którymi można zrekompensować sobie brak egzotycznej roślinności za oknem.
Właściciele prezentowanego poniżej domu jak widać na zdjęciach, nie mają problemu z utrzymaniem palm i innej egzotycznej roślinności, ponieważ mieszkają na Florydzie, gdzie mają ciepło i słonecznie przez cały rok. 
Szczęśliwi posiadacze tego domu zdecydowali się na urządzenie go w stylu nowoczesnym z elementami stylu etno. Styl etno zastosowany w tym projekcie nie jest jednak typowym etno, do jakiego zdążyły przyzwyczaić nas wszędobylskie sklepiki indyjskie, gdzie wzorek goni wzorek, a na to jeszcze tona cekinów itp. 
Tutaj dekoracje w stylu etno dobrane zostały bardzo dokładnie i przede wszystkim oszczędnie. Pojawiają się w zasadzie wtapiając się w przestrzeń i w żadnym razie nie dominują nowoczesnego wystroju pomieszczeń. Są to m.in proste w swej formie drobne meble z drewna egzotycznego, bambus, no i oczywiście cudowne egzotyczne rośliny, wręcz wchodzące z ogrodu do domu.

Zdaje się, że według ideologii Feng Shui tak właśnie powinna wyglądać idealna sypialnia - duże  wygodne łóżko, zagłówek, drewniane meble, naturalne elementy wystroju, dwie lampy. Szczęście gwarantowane. :)To się nazywa "mieć warunki do pracy"!

Cudowne miejsce do odpoczynku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz