18 lutego 2014

Pokój dla dziewczynki

Witajcie Kochani,
umeblowanie pokoju tylko dla dziewczynki to chyba największa radość i zabawa zarówno dla mam jak i dla córek. Oczywiście wszystko zależy od wielu czynników, od wieku córki i od jej charakteru, upodobań, poczucia estetyki itd., ale myślę sobie, że to niesamowita okazja, żeby odnaleźć przez chwilę w sobie małą dziewczynkę i zaszaleć. Oczywiście część z nas przy okazji spełniać będzie swoje dziecięce marzenia i będzie starać się zamienić pokój w pokój ze snów, ale własnych. ;)
Myślę, że najistotniejsze jest to, żeby pokój był najpiękniejszy przede wszystkim dla naszej córeczki.
Projektując pokój dla dziewczynki koniecznie skupmy się na tym, aby meble i dodatki były dostosowane do wieku dziecka, jego potrzeb i zainteresowań. Cała reszta, to kwestia gustu.
Pokój dziecka nie musi koniecznie współgrać z resztą mieszkania. Niech to będzie raj naszej małej księżniczki. Jeśli kocha ona kolor różowy, to pozwólmy, aby kolor ten zaistniał w jej przestrzeni, nawet jeśli nie cierpimy go lub czujemy, że już mamy go na co dzień dość. Nie musi on przecież wypełniać całego pokoju od podłogi po sufit. Może być pięknym subtelnym dodatkiem do zupełnie innych, stonowanych barw.
Pamiętajmy, że dzieci szybko rosną i ich upodobania, zwłaszcza dziewczynek, bardzo szybko się zmieniają. Jeśli możecie sobie pozwolić na szaleństwo i zmianę wystroju wnętrza co sezon czy choćby co roku, to bardzo fajnie, puśćcie wodzę fantazji i  szalejcie z nowym wystrojem do woli jak najczęściej, ale jeśli następny remont pokoju dla dziewczynki planujecie dopiero za kilka lat, to postawcie na bardziej uniwersalne meble - rosnące wraz z dzieckiem np. większe łóżko. Wówczas zmiany, których będziecie chcieli dokonać będą odbywały się przed wszystkim w obrębie kolorystyki i dodatków.
Dzisiaj skupiam się na pokojach dla dziewczynek w wieku przedszkolno-szkolnym. Nastolatkami i maluchami zajmiemy się w oddzielnych postach.:)
Bardzo chciałam ograniczyć się do kilku zdjęć, ale w temacie pokoju dla dzieci jest tyle inspiracji...Biel jest idealną bazą do kolorowych szaleństw. Jeśli nie chcemy, aby białe ściany wydały nam się zbyt nudne i puste, postarajmy się o tapetę w groszki. 

Kolory intensywne odradzamy dzieciom nadpobudliwym, ale przyznacie, że to ciepłe gniazdka w ognistych barwach wyglądają pięknie?

W pokojach o zimniejszych barwach podobno łatwiej się dzieciom skoncentrować, a wieczorem usypiać.

Styl Vintage ciągle jest modny.Sweet


Warto pomyśleć o tym, że nasza dama jeśli jeszcze nie zaczęła, to z pewnością już niedługo zacznie spędzać przed lustrem coraz więcej czasu.;)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz