28 lutego 2014

Skarby Maroka - Góry Atlas i Hotel Kasbah Tamadot

Witajcie Kochani,
tak tak, dzisiejszy post będzie opiewał skarby Maroka, a konkretnie dwa, ale o tym zaraz.
W ostatnich latach Maroko stało się bardzo modnym i chętnie wybieranym kierunkiem wakacyjnym.
Nic dziwnego - piękny, egzotyczny kraj o przyjaznej pogodzie, z dostępem do oceanu, pustyni, egzotycznych owoców, cudownej, pachnącej kuchni, przepięknych wnętrz, mozaik, fantastycznych miejskich targów i jeszcze mogłabym tak wymieniać i wymieniać. 
Sama od lat kocham wszelkie skarby Maroka i fascynuje mnie wszystko, co marokańskie - wnętrza, wzornictwo, kuchnia tego pięknego kraju i nawet miałam wybrać się do Maroka dawno temu, ale niestety nie wyszło. No cóż - jak to się mówi, co się odwlecze, to nie uciecze. Na pewno w końcu tam dotrę i zobaczę te wszystkie skarby Maroka na własne oczy. :)
Na razie chcę Was zabrać palcem po mapie do miejsca, które odkryłam dawno temu, kiedy planowałam swoją podróż do Maroka. Nie jest to ani Marrakesz, ani Agadir, ani nawet Tanger czy Casablanca. Jeśli chcecie odkryć prawdziwe skarby Maroka, nie oblegane turystycznie, z cudownymi widokami, spokojem i świeżym powietrzem, to koniecznie wybierzcie się do Hotelu Kasbah Tamadot położonego u podnóży cudownych Gór Atlas, o godzinę jazdy samochodem od centrum Marrakeszu. 
To właśnie Góry Atlas i wspomniany Hotel określiłam skarbami Maroka.  
Obejrzyjcie zdjęcia hotelu i jego okolicy, a zrozumiecie dlaczego. Jest ich co prawda całe mnóstwo, ale nie mogłam się powstrzymać.:)


Skarby Maroka są tutaj. :)

Hotel przyjmuje swoich gości w perfekcyjnie zaprojektowanych sypialniach w budynku głównym oraz w wolno stojących berberyjskich namiotach. Poniżej pokoje w budynku.

 Każdy pokój został zaprojektowany inaczej. Wszędzie z dbałością o każdy szczegół.

 Wszystkie pokoje oprócz wysokiego standardu gwarantują przepiękne widoki.


  


Niesamowitą atrakcją wydaje się wynajęcie namiotu berberyjskiego.
Boże, co za widok! Nawet suchary w takich okolicznościach muszą smakować jak najwykwintniejsze danie.


 

 


 Mogłabym tam wyprowadzać nawet całą rodzinę osiołków. ;)

 Źródło: Kasbah Tamadot

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz