4 marca 2014

Nowoczesne ogrody - Made Wijaya

Witajcie Kochani,
mamy już marzec i czas porządnie zabrać się za nasze ogródki. Wzorowym ogrodnikom nawet nie trzeba o tym przypominać, bo pewnie wiosenne porządki mają już dawno za sobą, ale tym, co mogliby zaspać, przypominam, że już czas myśleć o wysiewie naszych kwiatków i warzyw.
Mnie w tym roku niestety ominie przyjemność wiosennego dłubania w ziemi, więc mogę co najwyżej poszperać w necie i nacieszyć oko jakimiś zdjęciami pięknych ogródków.
Ale muszę się Wam pochwalić, że w ubiegłym roku, w sierpniu posadziłam w ogródku moich rodziców  kłącze imbiru (do gruntu) i zaczęło ono powoli wypuszczać sobie jakieś zielone pędy. Machnęłam na to trochę ręką,  bo przecież imbir nie zimuje w naszym gruncie i kiedy byłam  u rodziców 2 tygodnie temu, nie mogłam uwierzyć w to, co zobaczyłam, imbir wypuścił pędy! Nie będę się Wam chwaliła zdjęciami, ponieważ doszłam do wniosku, że zrobię je, kiedy imbir będzie bezpiecznie sobie rósł po ostatnich zimowych mrozach, na razie jeszcze różnie może z nim być. ;)

Wracając do zdjęć pięknych ogrodów, dzisiaj pokażę Wam jak mogą wyglądać nowoczesne ogrody, zwłaszcza te zaprojektowane przez Made Wijaya, którego przedstawiłam Wam kilka postów temu.
Nowoczesne ogrody zwykle bywają sąsiedztwem nowoczesnych domów o nowoczesnych formach i materiałach. Samych aranżacji czy pomysłów na nie mogą być miliony. Możemy pomówić jedynie o tym jakie aktualnie panują trendy w urządzaniu nowoczesnego ogrodu i to też zupełnie pobieżnie, bo inaczej musielibyśmy tego bloga zamienić w rozprawkę na temat nowoczesnego ogrodnictwa.;)
Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że ogród to przede wszystkim rośliny, natomiast nowoczesne ogrody bardzo często zmieniają tą formułę i zamiast roślin serwują nam np. przede wszystkim kamień, ubarwiony jedynie gdzieniegdzie roślinami. Wielokrotnie też rośliny sąsiadują z metalem, plastikiem, geometrycznymi lub futurystycznymi formami architektury ogrodowej czy choćby donic.
Made Wijaya - mistrz ogrodów tropikalnych doskonale wie jak wkomponować rośliny w piękne, nowoczesne ogrody. Spójrzcie jak zaprojektował przydomową zieleń w pięknej nadmorskiej willi na wyspie Bali.
 


Uwielbiam ogrody wodne. Są one obowiązkowym elementem ogrodów zaprojektowanych zgodnie z zasadami Feng Shui.


Kamień, czerń, futurystyczna forma elewacji i proste drewniane donice, to elementy, które pomimo swej odmienności doskonale współgrają i odnajdują się w nowoczesnych ogrodach.Co za uroczy grzybek.:) Nowoczesne ogrody kochają taką futurystyczną architekturę ogrodową.Źródło: Made Wijaya


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz